
Bij elektriciteitscentrales, afvalverwerkingsbedrijven en bijvoorbeeld datacenters komt veel warmte vrij. Voor de betreffende bedrijven gaat het hier om een restproduct, maar voor andere partijen kan het juist een nuttige warmtebron zijn voor het verwarmen van woningen, bedrijven, kantoren en bijvoorbeeld de kassen van de glastuinbouw. Maar hoe krijg je de warmte vanaf de warmtebron naar de potentiële afnemers? Die vraag (en andere) wordt beantwoord in deze gratis whitepaper van Gawalo.

Haal meer uit de energietransitie met ENTRA, platform voor duurzaamheidsmanagers en professionals. Onafhankelijk, actueel en altijd gericht op oplossingen.

Warmtepompen, boilers en pv-omvormers moeten voor een optimale onderlinge afstemming data kunnen uitwisselen. En dat is niet zo eenvoudig, zeker niet over verschillende merken heen. Daarom bouwde Noorderlicht Ventures een Home Energy Management System (HEMS) op basis van het veelvoorkomende Modbus communicatieprotocol. Met warmtepompsturing kan bijvoorbeeld voorkomen worden dat de netspanning te laag wordt in een straat of wijk, op het moment dat alle warmtepompen tegelijk energie vragen.
GesponsordHet begon als een test met één Honeywell Home evohome slimme zoneregeling in een tiny house in de achtertuin van Henk Bouman, projectmanager bij Iveco Schouten. Dit 'experiment' verspreidt zich nu als een olievlek over een aantal vestigingen van de nationale bedrijfswagenleverancier Iveco. Daarbij draait alles om één principe: meten is weten.

Meten is weten, moeten ze bij DGBC (Dutch Green Building Council) en TVVL hebben gedacht. Deze instellingen hebben namelijk samen WEii op de markt gebracht: de Werkelijke Energie Intensiteit Indicator. Daarvan is onlangs versie 2.0 verschenen.

De watertemperatuur omlaag en/of de prijs van een kaartje omhoog. Voor die keuze staan zwembaden met een variabel energiecontract. Zwembaden die hun zwemwater met gas verwarmen komen door de hoge energieprijzen in zwaar weer terecht.

Quatt lanceerde met veel fanfare zes 'nieuwe' producten tijdens een feestelijke bijeenkomst in Circa, een circulaire eventlocatie in Amsterdam. De zes producten samen vormen volgens Quatt een ecosysteem. Gawalo was erbij.
GesponsordIn de BCRG-database is nu de gelijkwaardigheidsverklaring voor ruimtekoeling van de Panasonic Aquarea L-serie te vinden. Dit vereenvoudigt en optimaliseert de berekeningen voor BENG (Bijna Energie Neutrale Gebouwen). Het maakt het makkelijker om de energieprestaties van woningbouwprojecten te berekenen en te voldoen aan de strengere eisen voor energieverbruik en duurzaamheid.

Een van de oplossingen om van het gas af te stappen is het aanleggen van een warmtenet. We zetten in dit overzichtsartikel een aantal trends, technieken en praktijkcases voor u op een rij.

Hoe pv-installaties en elektrische voertuigen een rol toebedeeld kunnen krijgen in het voorkomen en bestrijden van netcongestie, is al behoorlijk duidelijk. Hoe zit dat met de warmtepomp? Wat zijn de overeenkomsten en verschillen als het gaat om het helpen voorkomen van overbelasting op ons elektriciteitsnet? Is de warmtepomp een redder in nood, of juist een lastpak?

Het verder elektrificeren van verwarming in gebouwen, leidt dat tot meer netcongestie - of is dat te kort door de bocht? Wat is nou precies 'het netcongestieprobleem in het laagspanningsnet' en welke rol speelt de warmtepomp daarin? De Vereniging Warmtepompen organiseert op 24 oktober in samenwerking met Flexiblepower Alliance Network een kennisbijeenkomst over dit onderwerp.
GesponsordEen boiler is en blijft in principe een voorraadvat met een verwarmingselement, maar de innovaties staan de laatste jaren niet stil. Met de komst van de 'smart' boiler laat fabrikant Tesy zien klaar te zijn voor de toekomst.

Zeventien woningen in het Zeeuwse dorpje Stad aan 't Haringvliet leveren elektrische energie van hun zonnepanelen voor de gemeenschappelijke productie van onder meer waterstof. Ze krijgen er warmte en koude voor terug uit hun energiehub.

Netcongestie, dat is toch E en geen W? Dat is waar, maar ook in de W-installaties krijgen we steeds vaker met elektriciteit te maken. Elektrische warmtepompen en warmtepompboilers, bijvoorbeeld. Door deze elektrificatie gebruiken we met zijn allen veel meer elektriciteit dan voorheen.
