Gawalo
  • Lees 1 maand gratis
  • Inloggen
  • Klimaattechniek
    • Afgiftesystemen
    • Hr-ketel
    • Leidingen
    • Verwarming
    • Warmtepompen
  • Energie
    • Waterstofgas
    • Biomassa
    • Energieopslag
  • Sanitair
    • Armaturen
    • Drinkwaterinstallaties
    • Kranen
    • Legionella
    • Riolering
    • Zonneboiler
  • Ventilatie
    • Balansventilatie
    • Binnenklimaat
    • Luchtbehandeling
    • Mechanische ventilatie
  • Regelgeving
    • BENG
    • Gasketelwet
    • F-gassen
  • Utiliteit
    • Onderwijs
    • Sportaccomodatie
    • Kantoorgebouw
    • Zorginstelling
  • Installatiebranche
    • Innovatie
    • CAO
    • Economie
    • Markt
Gesponsord

Oud- en nieuwbouw in één pand vroeg om deze unieke installatie-oplossing

redactie contentmarketing
16 okt. 2025Laatste update: 11 nov. 2025
Oud- en nieuwbouw in één pand vroeg om deze unieke installatie-oplossing

A20 Trade Center in Nieuwerkerk aan den IJssel is meer dan een verzameling luxe kantoren: hier komen maatschappelijke en technische innovatie samen. Naast moderne werkplekken huisvest het pand ook stichting Boodschappenkast, die 47 gezinnen ondersteunt. Pierre Mulder, salesmanager comfort cooling bij Stulz Benelux, vertelt over de unieke installatie-oplossingen en het samenspel tussen mens, techniek en duurzaamheid.

“De combinatie van commerciële kantoorruimtes en de maatschappelijke functie maakt dit project bijzonder,” aldus salesmanager Pierre Mulder van Stulz. Pierres trots betreft niet alleen de geleverde techniek, maar vooral het complete plaatje: een locatie waar professionals in een luxueuze omgeving werken, terwijl een steunpunt voor minima functioneert op dezelfde plek. Die combinatie is inspirerend voor installateurs: ze realiseren klimaatoplossingen die meer betekenen dan comfort alleen.

“De aanpak, de technische oplossing, wordt bepaald door het gebruik van het pand, niet per se door zijn maatschappelijke kant,” legt Mulder uit. Toch benoemt hij het maatschappelijke facet van de Boodschappenkast als waardevol in communicatie en bewustwording.

Innovatieve installatietechniek in de oude vleugel

De oude vleugel van het A20 Trade Center vroeg om een doordachte oplossing voor ventilatie, verwarming en koeling. “We hebben hier gekozen voor de Climapac Compact 30.15R luchtbehandelingskast, uitgerust met een warmtewiel en warmtepompen van Mitsubishi Heavy Industries,” vertelt Mulder. De engineering en assemblage vonden grotendeels plaats bij Stulz in Hoofddorp, waarna het systeem plug-and-play werd geleverd.

Dit product is volgens Mulder niet uniek door zijn losse onderdelen, maar door het concept: “We hebben een custom product omgevormd tot een off-the-shelf oplossing. Dat betekent dat installateurs met verschillende specialisaties ermee uit de voeten kunnen, zonder extra engineering.” Het resultaat is een flexible, snel leverbare en eenvoudig te installeren oplossing die efficiëntie en betrouwbaarheid biedt.

Plug-and-play en energie-efficiëntie

Mulder: “Doordat we alle segmenten vooraf assembleren en ook de warmtepomp perfect afstemmen op het ventilatiesysteem, behalen we een maximale efficiëntie.” Dit zorgt voor een hoog energierendement – een belangrijk duurzaamheidsaspect volgens Mulder. Installateurs profiteren bovendien van een enkel aanspreekpunt bij storingen en onderhoud, wat de service en snelheid verhoogt.

Het MHI KXZ VRF systeem met 33,5 kW capaciteit, voorzien van cassette units, vult de klimaatregeling aan voor het oude deel. Dit systeem blinkt uit in flexibiliteit, robuustheid en monitoring per gebruiker. Dankzij VTCC-technologie kan tot 34 procent energie worden bespaard in koeling en verwarming, vooral bij deellast en variabele gebruiksduur.

Custom luchtbehandeling voor het nieuwe deel

Het nieuwe gedeelte, inclusief de ruimte van stichting Boodschappenkast, vergde een andere benadering: “Daar hebben we een echt custom luchtbehandelingskast ontworpen. Het systeem moest compatibel zijn met het bestaande VAV (Variable Air Volume) systeem, en beschikken over een warmtewiel met hoog rendement,” legt Mulder uit.

Bijzonder was de noodzaak tot flexibiliteit en samenwerking: op het laatste moment werd een extra changeover batterij toegevoegd. “Airlet Klimaattechniek heeft hier echt hun meerwaarde bewezen. Zij weten voor elke uitdaging een maatwerkoplossing te maken,” zegt Mulder. De nieuwe kast werd deels in Madrid geproduceerd, maar uiteindelijk op locatie geïnstalleerd door Airlet – dankzij nauwe technische samenwerking en snelle aanpassing.

Slimme regeling en monitoring

De moderne systemen in het A20 Trade Center beschikken over slimme cloud-based uitlezing. Mulder: “Elke luchtbehandelingskast is uitgerust met geavanceerde monitoring, zodat temperatuur, druk en storingen op afstand inzichtelijk zijn. Met Modbus-koppeling en externe regelstrategieën kan het energieverbruik verder geoptimaliseerd worden.” Zo is niet alleen het comfort geborgd, maar wordt ook gestuurd op duurzaamheid en efficiënt gebruik.

Duurzaamheid, assemblage en innovatie

Duurzaamheid loopt als rode draad door het project: niet alleen door energierendement, maar ook door lokaal geassembleerde units. “We produceren het merendeel lokaal, waardoor transportkilometers en –tijden verminderen,” benadrukt Mulder. De gebruikte materialen zijn gericht op een lange levensduur, efficiënt energiegebruik en circulair denken. Innovatie zit vooral in samenwerking, flexibiliteit en het vertalen van klantvragen naar een concreet, energiebesparend en comfortabel eindresultaat. Het is volgens Mulder dan ook geen “rocket science,” maar wel een schoolvoorbeeld van hoe techniek en proces samen het verschil maken. “Het compleet leveren, meedenken, regeltechniek en flexibiliteit in samenwerking zijn onze onderscheidende kracht,” besluit Mulder.

Dit artikel is gesponsord door Stulz.

Lees meer over

Klimaatbeheersing 1+2

  • Profiteer van de setprijs
  • Warmtetechnieken
  • NIEUWE EDITIE: Luchtbehandeling, Ventilatie en Koeling
  • Uitgebreide kennis
  • Praktische oplossingen
Bestel nu

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

✓ Ruim 12.000 werktuigbouwkundige installatieprofessionals gingen je voor

Lees meer over dit onderwerp

  • Pieter en Daan Wonink pakken de Intergas Xtend Eco 5kW warmtepomp uit - foto: Margo van Voskuilen
    Warmtepompen06:15

    Kleine woning, grote verduurzamingsambities: Woekeren met ruimte in Meerkerk (1/3)

    Richard van Dijk zoekt begin 2026 naar woonruimte. Hij stuit op een zeer compacte vrijstaande boerderette op een park met meer van dergelijke woningen, in de gemeente Vijfheerenlanden. Zijn wens: verduurzamen. De realiteit: nauwelijks ruimte in de elektriciteitsaansluiting, geen aardgas en een technische ruimte ter grootte van een kledingkast. Toch lukt het.

  • Gesponsord
    Gesponsord
    Drinkwaterinstallatiesgisteren

    Gesponsord Waarom veilig drinkwater vandaag vraagt om slimmere installatiekeuzes

    Hotspots, stilstaand water en hogere temperaturen: dit zijn de nieuwe uitdagingen waar drinkwaterinstallaties voor staan. Het wordt achter de watermeter steeds lastiger om de kwaliteit te garanderen. Productmanager building technology Arjan Dorrestijn van Rehau legt uit waarom en wat installateurs daaraan kunnen doen.

  • Foto: Ewald Geerdink voor Installatie Vakdagen
    Vakbeurs25 mei 26

    Installatie Vakdagen wordt InstallTech & Bouw: groter, breder en in het voorjaar

    Installatie Vakdagen ondergaat een grondige metamorfose. Vanaf 2027 gaat het event verder als InstallTech & Bouw, met een nieuwe naam, een nieuwe datum en een breder publiek. Op 14 en 15 april 2027 komen professionals uit bouw én installatietechniek samen in Evenementenhal Hardenberg.

  • Luchtbehandeling21 mei 26

    IV Produkt introduceert nieuwe generatie luchtbehandelingsunits

    IV Produkt introduceert een nieuwe generatie van de EcoCooler en ThermoCooler HP: luchtbehandelingsunits met geïntegreerde koelunits en warmtepompen. Ze zijn ontworpen met het oog op de aankomende F-gasregelgeving.

  • Beeld: NIBE
    Warmtepompen20 mei 26

    Nieuwe NIBE S2060-serie R290 lucht/water- warmtepomp voor all-electric en hybride

    NIBE introduceert de S2060-serie: een nieuwe generatie R290 lucht/water warmtepompen met een SCOP tot 5,3 en geïntegreerd Smart Energy Management. De monoblock-units zijn inzetbaar in zowel all-electric als hybride installaties.

  • Beeld: Kenniscentrum Binnenklimaattechniek
    Luchtbehandeling19 mei 26

    Ontwikkeling retrofitrichtlijn luchtbehandelingskasten van start

    De ontwikkeling van een nieuwe retrofitrichtlijn voor luchtbehandelingskasten is van start. Met de richtlijn willen de betrokken partijen meer uniformiteit en kwaliteitsborging creëren rondom retrofitoplossingen voor luchtbehandelingskasten.

  • Beeld: Vectormine/Shutterstock.com
    Waterberging18 mei 26

    In vijf stappen waterbesparing versnellen in woningbouw

    Slimmer omgaan met drinkwater, hergebruik van water en het benutten van alternatieve bronnen; daar zetten meer dan vijftig publieke en private partners zich voor in met het ondertekenen van het Manifest Waterzuinige Wijken. Actie is nodig om waterzuinige wijken te realiseren.

  • Panasonic Aquarea EcoFlex - beeld Panasonic heating & cooling solutions
    Warmtepompen15 mei 26

    Panasonic Aquarea EcoFlex 'hybride' warmtepompsysteem combineert lucht-lucht én lucht-water

    Panasonic lanceert de Aquarea EcoFlex: een warmtepomp die lucht-lucht en lucht-water in één systeem combineert. Het systeem verzorgt verwarming, koeling én warm tapwater via warmteterugwinning vanuit één compacte buitenunit. Voor installateurs die werken aan gemengde projecten biedt dit een opvallend alternatief voor twee losse systemen.

Mijn artikeloverzicht

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

Eerder verschenen

  1. GesponsordVRF-producten: dé oplossing voor klimaatuitdagingen op de Antillen
  2. Omkeerbare luchtwarmtepomp AquaSnap 61AQ van Carrier
  3. AXM axiaal ventilatoren voor industriële toepassingen
  4. Innovatievere warmtepompen door strengere regelgeving
  5. Geloof, hoop en installatietechniek: herbestemming kerk in Eerde
  6. Monument van energielabel E naar A++
  7. Warmtebuffer ontlast elektriciteitsnet
  8. Verbouwing atoombunker vraagt installatie in kleine modules
  9. Netcongestie dwingt school tot hybride oplossing
  10. 'CO2-neutraliteit in 2050 perfect mogelijk'
  1. Essent laat Sparta-sponsoren werkzaamheden verduurzaming uitvoeren
  2. Sparta verduurzaamt met zelflerend energiemanagementsysteem
  3. Voetbalclub voorbeeld voor verduurzaming
  4. Duurzame warmteopslag op grote schaal
  5. Datathermie: verwarming met duurzame restwarmte uit datacenters
  6. WOLF en Solid Air samen naar school
  7. Enkelsteens watertoren helemaal energieneutraal
  8. Monumentaal Shell-kantoor aardgasvrij
  9. Waterbesparend sanitair: hygiënisch en circulair
  10. Waterstofprimeur voor nieuw ziekenhuis in Elst

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

✓ Ruim 12.000 werktuigbouwkundige installatieprofessionals gingen je voor

  • Over Gawalo
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Contact
  • Digitaal magazine
  • Praktijkboeken
  • Events
  • Adverteren

Klimaattechniek

  • Afgiftesystemen
  • Hr-ketel
  • Leidingen
  • Verwarming
  • Warmtepompen

Energie

  • Waterstofgas
  • Biomassa
  • Energieopslag

Sanitair

  • Drinkwaterinstallaties
  • Kranen
  • Legionella
  • Riolering
  • Zonneboiler

Regelgeving

  • BENG
  • Gasketelwet
  • F-gassen

Ventilatie

  • Balansventilatie
  • Binnenklimaat
  • Luchtbehandeling
  • Mechanische ventilatie

Utiliteit

  • Onderwijs
  • Sportaccomodatie
  • Kantoorgebouw
  • Zorginstelling

Installatiebranche

  • Innovatie
  • CAO
  • Economie
  • Markt

Gawalo is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen

Wij willen Gawalo elke dag verbeteren. Help je mee?

Vul het onderzoek in