Gesponsord

Fusie smeedt ventilatiereus Reddion: 75 jaar ervaring onder één dak

Fusie smeedt ventilatiereus Reddion: 75 jaar ervaring onder één dak

Vink Groep en Post Luchtkanalen bundelen hun krachten in één nieuw merk: Reddion. Met 75 jaar gecombineerde ervaring en ruim 200 medewerkers is het bedrijf dé ventilatietechniekpartner voor utiliteit en industrie.

De ventilatiebranche krijgt er een nieuw merk bij. Vink Groep en Post Luchtkanalen fuseren tot Reddion, een bedrijf dat zich volledig richt op de utiliteits- en industriesectoren. Wilbert Bekendam is aangesteld als Directeur van het nieuwe merk, dat onderdeel blijft van de Steboma Groep.

Bekendam licht toe: “Reddion bouwt voort op de 75 jaar ventilatietechniek ervaring die in ons bedrijf zit en zelf brengt hij praktijkervaring van groei-, fusie-, en transformatiestrajecten in de installatiebranche en maakindustrie.” Hij werkte eerder bij Philips, waar hij onder meer op de M&A-afdeling fusies, overnames en integratietrajecten begeleidde. Daarna volgden vier jaar bij strategieadviesbureau McKinsey & Company, waar hij transformatieprojecten deed voor installatie- en techniek spelers en private equity-partijen in Noordwest-Europa.

Drie pijlers: Ventilatiepartner, transitie en groei

De kersverse directeur heeft drie hoofdtaken meegekregen. “Stabiele en betrouwbare ventilatie partner voor de opdrachtegevers, het zijn van hun voorkeursleverancier. We hebben een gezonde pijplijn waarvoor wij ons vakmaschap graag willen inzetten”, legt Bekendam uit. “De tweede pijler is de transitie goed vormgeven. Wij investeren om Reddion in de markt te zetten en zijn bezig met verdere digitaliserings- en innovatietrajecten, die nieuw zijn voor onze sector. De derde pijler is groei. We zien dat de vestigingen in Katwijk en Rosmalen unieke sterktes hebben. Die kunnen we over en weer benutten en zo een sterkere en betrouwbaardere partij zijn voor veel (potentiele) opdrachtgevers."

De naam Reddion is bewust gekozen. Ventilatietechniek is niet alleen iets dat moet werken, het moet ook iets bijdragen. Aan comfort. Aan gezondheid. Aan de wereld om ons heen. De naam Reddion is afgeleid van het Latijnse reddo, dat ‘teruggeven’ betekent. En dat is precies wat we doen. We geven iets terug: gezonde lucht in gebouwen waar mensen wonen, werken, leren of zorgen. Daarnaast zit in Reddion ook de kracht en energie van Dion, een godheid (Dionysos) uit de Griekse Mythologie. De combinatie van (lucht) teruggeven en staan voor sterkte en kracht komt terug in de payoff: “Wanneer luchtkwaliteit cruciaal is, levert Reddion zekerheid.”

Sterker en completer aanbod met unieke sector-specialisaties

Door de fusie ontstaat een bedrijf die de volledige keten van ventilatietechniek omvat: van productie tot levering, projectmanagement, montage en onderhoud. Opdrachtgevers behouden hun vertrouwde partner en kunnen voortaan rekenen op de bundeling van expertise en capaciteit, unieke sector-specialisaties, en een sterker en completer aanbod. De vestiging in Rosmalen heeft unieke capaciteiten voor de hightech- en onderzoekssector, terwijl Katwijk sterk is in pharma en medische projecten. Samen creëren ze landelijke dekking voor deze en andere sectoren.

“We hebben sectoren waar we heel sterk in zijn en veel projecten mogen uitvoeren: Hightech & Onderzoek, Pharma & Medisch, Industrie & Offshore en Utiliteitsbouw & Kantoren", vertelt Bekendam. “Denk bijvoorbeeld aan cleanrooms, (food of chemische) fabrieken, ziekenhuizen, datacenters of grote kantoorpanden. Binnen deze sectoren groeien de eisen voor luchtkwaliteit en innovatieve en duurzame ventilatieoplossingen. Dat vraagt om een professionele organisatie die kwaliteit en veiligheid kan bieden."

Reddion beschikt over twee projectvestigingen, in Katwijk en Rosmalen, en twee productiefaciliteiten in Nederland en Polen. Het bedrijf telt ruim 200 medewerkers. “De Steboma Groep is marktleider in ventilatietechniek in Nederland. Reddion is een van de toonaangevende spelers voor de utiliteits- en industriesectoren.”

Digitalisering en veiligheid

Een belangrijk voordeel van de fusie is de mogelijkheid om meer te investeren mens, machine en innovatie. Bekendam noemt het ACC-platform en OpenSpace als voorbeeld. “Daarmee delen we bestanden en kunnen we communiceren met klanten. Als we een verdieping met kanalen hebben gemonteerd, kunnen we dat delen met foto's en video's. De klant kan de status online bekijken en beoordelen. We kunnen ons innovatie budget nu effectiever inzetten voor digitale toepassingen."

Ook veiligheid staat hoog op de agenda. Reddion is Safety Culture Ladder 3 gecertificeerd. “Veiligheid is structureel ingebed in onze dagelijkse processen, middels een proactieve houding en met duidelijke procedures. De expertise van beide vestigingen willen we samenbrengen. Projectleiders, montageleiders en supervisors kunnen van elkaar leren en wisselen kwaliteits- en veiligheidsnormen met elkaar uit."

Debuut op VSK-beurs

Reddion maakt zijn debuut op de VSK-beurs van 3 tot en met 6 februari in Utrecht. De huidige opdrachtgevers van Vink Groep en Post Luchtkanalen behouden hun vertrouwde ventilatie partner. “Daarnaast kunnen huidige en toekomstige opdrachtgevers de komende jaren verbeteringen verwachten, omdat er meer ruimte komt voor investeringen in mensen, machines en innovatie."

Tot slot, de boodschap aan installateurs is helder: “Reddion is een team van vakmensen met passie voor ventilatie. Een partner die meedenkt, verantwoordelijkheid neemt en levert. En we zijn ook gewoon leuke mensen om mee samen te werken. Dat helpt ook."

Dit artikel is gesponsord door Steboma.

Klimaatbeheersing 1+2

  • Profiteer van de setprijs
  • Warmtetechnieken
  • NIEUWE EDITIE: Luchtbehandeling, Ventilatie en Koeling
  • Uitgebreide kennis
  • Praktische oplossingen

Wij willen Gawalo elke dag verbeteren. Help je mee?